صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
نمایشگاه اختصاصی کالاهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور سرکنسول و مقامات اقلیم کردستان عراق در اربیل عراق افتتاح شد

برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی های صادراتی ایران در اربیل عراق یک رخداد مهم است
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > کاروان فرهنگی ایران در اربیل به روی صحنه رفت


  چاپ        ارسال به دوست

کاروان فرهنگی ایران در اربیل به روی صحنه رفت

کاروان فرهنگی ایران در اربیل به روی صحنه رفت

این کاروان که تحت عنوان کاروان بزم و شادی به منظور بست و گسترش روابط فرهنگی بین اقلیم کردستان عراق و ایران از روز گذشته وارد این اقلیم شده است و امروز برای نخستین بار به روی صحنه رفت.
در این مراسم علاوه بر مرتضی عبادی سرکنسول ایران در اربیل، نوزاد هادی استاندار اربیل، خالد دوسکی وزیر فرهنگ اقلیم کردستان عراق نیز در این‌مراسم حضور داشتند.

 

این کاروان که شامل 20 نفر از هنرمندان استان کردستان ایران است، نمایش های طنز، موسیقی سنتی و شعبده بازی را در چند شهر اقلیم کردستان عراق اجرا خواهد کرد.
هنرمندانی همچون کامبیز اسدی، علاالدین نباتی، فرید رحیمی، فواد پیشوا، فراز معروفی، اسعد ورمزیار، زاهد کریمی، عدنان قوامی، اسعد فریدی و ایرج زبردست این کاروان فرهنگی را همراهی می کنند.
کارناوال بزم و شا
دی با همکاری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم عراق از امروز به مدت یک هفته در این منطقه به اجرای برنامه های شاد و فرهنگی می پردازد.


نمایشگاه عکسی از مجموعه جاذبه های گردشگری استان کردستان نیز در حاشیه اجرای گروه های فرهنگی و هنری در اقلیم کردستان عراق بر پا می شود.
حسین استیری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استان اربیل عراق اظهارداشت: مراودات فرهنگی در چارچوب دیپلماسی فرهنگی کشور از طریق کنسولگری ایران مستقر در اربیل و سلیمانیه پیگیری شده و امیدواریم در سال جاری شاهد برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق باشیم


١٨:٣٣ - 1397/04/12    /    شماره : ٥٢٣٠٩٥    /    تعداد نمایش : ٢١٩خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري