صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
ملاقات سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور پارلمانی

در تاریخ 9/9/1398آقای رشنودی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با آقای جبار یاور دیدار و پیرامون موضوعات مرتبط و منطقه ای بحث و تبادل نظر نمودند.
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
بخش رسانه ای

وزیر فرهنگ اقلیم: کردستان عراق خواستار توسعه روابط فرهنگی با ایران است

اربیل-ایرنا- وزیر فرهنگ منطقه اقلیم کردستان عراق روز سه شنبه 10 شهریور 94  گفت: منطقه اقلیم خواهان توسعه و گسترش ارتباطات فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم با امضای یادداشت تفاهمی این روابط توسعه یابد.

خالد دوسکی که پس از دیدار با میرزایی مشاور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به سوالات ایرنا پاسخ می داد، مذاکراتش را با مقام ایرانی مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: حکومت اقلیم کردستان عراق از انجام این گونه دیدارها استقبال کرده و ما امیدواریم با امضای یادداشت تفاهمی روابط فیمابین را توسعه دهیم. وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی ما کردها در اقلیم بوده و در جنگ با داعش نیز نشان داد که ایران همیشه در صف اول حامیان اقلیم بوده است. عبدالله صالح مدیر کل روابط حکومت اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اربیل اظهار داشت: روابط نژادی و همسایگی با جمهوری اسلامی ایران به عنوان اصول تغییر ناپذیر همیشگی، این حقیقت را در مقابل ما قرار داده است که ما باید حافظ روابط فرهنگی خود با جمهوری اسلامی ایران باشیم. وی افزود: همانگونه که وزیر فرهنگ حکومت اقلیم در این دیدار اذعان داشت ، سفر رئیس جمهور محترم ایران به استان کردستان این انگیزه را در میان ما بوجود آورده است که روابط خود را بیشتر از گذشته با جمهوری اسلامی ایران توسعه دهیم و قطعا انجام این گونه سفرها می تواند زمینه های توسعه روابط فرهنگی را فراهم نماید. عبدالله صالح اظهار داشت: ما امیدواریم از این به بعد شاهد حضور هیات های دو طرف در نمایشگاه های فرهنگی اقلیم و جمهوری اسلامی ایران باشیم. مدیرکل روابط حکومت اقلیم با جمهوری اسلامی ایران در این گفت وگو تصریح کرد: توسعه روابط بین وزارت فرهنگ اقلیم و وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران در زمره سیاست های حکومت اقلیم است و ما آماده هماهنگی در این عرصه هستیم. میرزایی مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدارها اظهار داشت: هدف از این سفر بررسی راهکارهای توسعه فرهنگی با حکومت اقلیم کردستان عراق است و امیدواریم بتوانیم به توافق جامعی در این خصوص دست یابیم.
هیات جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود در اقلیم کردستان عراق بعد از ظهر سه شنبه در اربیل از شبکه خبری رووداو بازدید بعمل آورد و با مدیران این شبکه دیدار و گفتگو بعمل آورد.


 

لطفا برای آگاهی از وضعیت رسانه ها با بخش رسانه ها به  شماره تلفن  07704011001 تماس بگیرید . برای کسب اطلاعات بیشتر از سازمانها و نهاد های ایرانی به لینک زیر مراجعه نمایید :

http://www.farhang.gov.ir

www.irindex.ir/index.html

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره سازمانها و نهادهای ایرانی به سایت زیر مراجعه نمایید.

www.davary.com/organization.aspx

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري