صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران اعضای فراکسیون حزب دمرکرات کردستان عراق

دیدار اعضای کمیته صلح استان صلاح الدین باسرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
خبرها


دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران اعضای فراکسیون حزب دمرکرات کردستان عراق
دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران اعضای فراکسیون حزب دمرکرات کردستان عراق
⭕️ آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با حضور در پارلمان با آقای هیمن هورامی و تنی چند از اعضا لیست حزب دموکرات در پارلمان کردستان عراق دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه ای تبال نظر کردند. سرکنسول کشورمان در این دیدار با تبریک برگزاری موفق انتخابات ، اعتماد بالای مردم به لیست حزب دموکرات را سرمایه ای گرانسنگ برای این حزب دانست و برای موفقیت اعضا آرزوی توفیق کرد. 🔹آقای همین هورامی با ابراز خرسندی از حضور سرکنسول و هیات همراه در پارلمان ، از ابراز محبت آقای عبادی قدردانی با بیان سوابق همکاری های مشترک فی مابین ، ایجاد فرصت های لازم برای تقویت روابط پارلمانی بویژه ارتباط با کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و تبادل تجربیات را خواستار شدند. 🔹دو طرف همچنین ضمن آشنایی با چگونگی ارائه خدمات کنسولی به اتباع عراقی و هموطنان ایرانی مقیم در اقلیم در خصوص همکاری پارلمانی بمنظور تقویت روابط اقتصادی گفتگو کردند. 🔸پارلمان اقلیم کردستان عراق دارای ۱۱۱ نماینده است که از سوی مردم انتخاب می شوند.
 ٠٨:٢٦ - 1397/08/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار اعضای کمیته صلح استان صلاح الدین باسرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل
دیدار اعضای کمیته صلح استان صلاح الدین باسرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل
⭕️ اعضای کمیته صلح استان صلاح الدین عراق متشکل از مقامات حکومتی ، سران عشایر ، روحانیون و نمایندگان شورای استانی در تاریخ ۲۲آبان ۹۷ با حضور در محل نمایندگی با آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل دیدار و از حمایت های همه جانبه ایران از دولت و ملت عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش تشکر و قدردانی کردند. 🔸هیات صلح صلاح الدین که متشکل از بزرگان سنی و شیعه است ، همکاری ایران در سرکوب گروهک تکفیری داعش در زمان تنهایی ملت و دولت عراق را بی بدیل دانسته و حضور جدی کشورمان در بازسازی وگسترش روابط علمی و فرهنگی و اقتصادی در استان صلاح الدین را خواستار شدند. مرتضی عبادی سرکنسول کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری مشترک بزرگان شیعه و سنی و شخصیت های بارز عشایری خاطر نشان ساخت: 🔹شکل گیری داعش توطئه ای خائنانه از سوی سازمان های جاسوسی آمریکا و سعودیه بود تا علاوه بر نابودی سرمایه های مادی و معنوی عراق، ادیان و مذاهب ، بویژه شیعه و سنی را با هم درگیر و منابع ملت عراق را غارت نمایند ، اما درایت علما اسلام بویژه حضرت آیت الله سیستانی ، مردم مسلمان عراق را در کنار ارتش و پیشمرگه در مقابل داعش قرارداد و از این رو بطور همزمان علاوه بر موفقیت نظامی بر گروهک های تکفیری بر شکست استراتژی خائنانه آمریکا و سعودی به میروزی رساند. 🔹حضور بزرگان شیعه و سنی استان صلاح الدین نوید آینده ای روشن برای مردم این استان است و جمهوری اسلامی ایران از این همدلی شما خرسند است. 🔹 سرکنسول ایران افزود: متاسفانه عده ای در داخل نیز از همان ابتدای درگیری ها تلاش داشتند گروهک داعش را به منزله نماینده ی اهل سنت معرفی نمایند که جمهوری اسلامی ایران ، هرگز این توطئه را که وحدت صفوف مسلمین را نشانه رفته بود ، نپذیرفته و پر واضح است اهل سنت نیز همچون دیگر مذاهب و پیروان ادیان از آسیب دیدگان جنگ داعش هستند. 🔹 مرتضی عبادی در ادامه صحبت با بزرگان استان صلاح الدین با یادآوری وظیفه سنگین بزرگان گفت: داعش و همپیمانان آنها ظلم زیادی را نسبت به مردم روا داشتند و جوانان رشیدی در این راه به شهادت رسیدند لذا آلان که پیروزی حاصل شد و مردم به موطن خویش بازگشته یا مراجعت خواهند کرد وظیفه سنگینی بر دوش بزرگان نهاده شد تا حس انتقام جویی افراد را کنترل و ضمن حمایت از همدیگر ، به دولت فرصت دهند تا برای باسازی خرابی ها تلاش نمایند. 🔹وی افزود: البته تا زمانی که مدارس تربیتی سعودیه فعالند قطعا تفکر تکفیری نیز باقیست لذا بر علما و بزرگان است با تلاشی مضاعف مردم را نسبت به توطئه ها ، آگاه و به معرفی اعتقادات راستین اسلامی اهتمام بورزند. 🔹 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پایان صحبت خود با آرزوی توفیق برای دولت و ملت برادر عراق آمادگی کشورمان را منطبق با توافقات دولتین برای توسعه روابط علمی و فرهنگی و اقتصادی و مبادلات تجاری و بازرگانی اعلام کرد.
 ٢٣:٢٩ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار با مشاور و مسئول کمیته اقتصادی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق
دیدار با مشاور و مسئول کمیته اقتصادی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق
آخرین تحولات منطقه ای و تاثیر تحریم ظالمانه آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران در دیدار آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل و آقای عثمان شوانی مشاور و مسئول کمیته اقتصادی نخست وزیری اقلیم کردستان مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت. مرتضی عبادی در این دیدار ضمن عادی دانستن تحریم آمریکا بر علیه ایران خاطر نشان کرد: ملت و دولت ایران از ۴۰سال قبل تحریم آمریکا را تجربه و به آن عادت کردند با این تفاوت که دولت آمریکا در گذشته قادر بود برخی کشورها و سازمان های بین المللی از جمله شورای امنیت را با خود همراه نماید و حتی قطعنامه هایی را بر علیه ملت ایران تصویب نماید اما امروز حتی دوستانش تمایلی به همراهی با آنها ندارند . عبادی افزود : امروز دولت ها و ملت ها بر اینکه هیچ منطقی در تحریم آمریکا بر علیه ایران وجود ندارد واقفند لذا شخصیت های مستقل ، نوع اتخاذ موضع در برابر تصمیم یکجانبه آمریکا علیه ایران را محک میزان استقلال کشورها در مقابل یکجانبه گرایی دولت خودشیفته آمریکا ارزیابی می کنند. مشاور نخست وزیر اقلیم کردستان عراق پیوند طرفین را برادرانه دانست و با توجه به تاثیر مستقیم روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر زندگی مردم کردستان عراق ، استمرار آنرا را ضروری دانست.
 ٢١:٤٨ - 1397/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با عضوشورای رهبری و روابط داخلی حزب دموکرات کردستان عراق
دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با عضوشورای رهبری و روابط داخلی حزب دموکرات کردستان عراق
مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با حضور در دفتر روابط حزب دمکرات کردستان عراق با علی حسین عضو شورای رهبری و مسئول روابط امور داخلی دیدار کرد. در این دیدار تحولات جاری در منطقه ، عراق و اقلیم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . 🔹علی حسین با تاکید بر دوستی دیرینه کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران ، روابط فی مابین را به لحاظ پیوستگی فرهنگی کم نظیر توصیف کرد. 🔹وی روابط اقتصادی و تجاری با همسایگان از جمله ایران را برای اقلیم کردستان عراق با اهمیت دانسته و وضعیت اقتصادی ایران را بر اقلیم اثر گذار دانست . 🔸مرتضی عبادی نیز با اشاره به پیوند های تاریخی و ضرورت تحکیم آن گفت در ماههای اخیر ارائه خدمات کنسولی از جمله صدور روادید از رشد قابل اعتنایی برخوردار بوده است . 🔸عبادی با تاکید بر عدم تاثیر جدی تحریم های ظالمانه و یک جانبه رژیم آمریکا بر اقتصاد ایران گفت ما به رفتار تحریمی آمریکا عادت کرده ایم چرا که حدود 40 سال است با این پدیده مواجه هستیم و لذا حرف جدیدی محسوب نمی شود .
 ٠٨:٣٦ - 1397/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه فنی شمال عراق با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل دیدار کرد
رییس دانشگاه فنی شمال عراق با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل دیدار کرد
⭕️ آقای دکتر موفق یحیی رییس دانشگاه فنی شمال با مرکزیت موصل با آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل دیدار و گفت وگو کردند 🔹دکتر موفق یحیی در این دیدار ضمن قدردانی از توجه سرکنسولگری اربیل به ارتباطات بین دانشگاهی ، سفرش به تهران و بازدید از نمایشگاه نانو تکنولوژی را ارزنده دانسته و پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی ایران را ستود. 🔹رییس دانشگاه فنی موصل و هیات همراه که با پیگیری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار به تهران سفر کردند با ابراز خرسندی ، ظرفیت های علمی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران را فرصت مناسبی برای دانشگاه فنی شمال دانسته و بر ضرورت توسعه روابط تاکید کرد. 🔹سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل نیز در این دیدار آمادگی کامل نمایندگی را برای گسترش روابط بین دانشگاهی اعلام نمود. وی خاطر نشان ساخت یکی از ویژگی های دانشگاه های فنی و حرفه ای تربیت دانشجویان کارآفرین است که علم و صنعت را با هم در آمیخته و می تواند پاسخگوی بخشی از نیازهای جامعه باشد از این رو باتوجه به نیاز جدی استان نینوا عراق به این قشر از تحصیل کرده ها ، پیوند بین مراکز مرتبط امری ضروری و نمایندگی به آن اهتمام دارد. 🔹آقای مرتضی عبادی در پایان این دیدار با تسلیم دعوتنامه ای از سوی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای تهران، از ریاست دانشگاه دعوت کرد در راس هیاتی از دانشگاه فنی و حرفه ای دیدن نمایند. 🔸دانشکده های دانشگاه فنی شمال در شش استان عراق توزیع و حدود ۲۰۰۰۰دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند
 ٠٨:٣٢ - 1397/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري