صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
نمایشگاه اختصاصی کالاهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور سرکنسول و مقامات اقلیم کردستان عراق در اربیل عراق افتتاح شد

برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی های صادراتی ایران در اربیل عراق یک رخداد مهم است
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دموکرات


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دموکرات

دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دموکرات

دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دموکرات

 

مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در تاریخ 14خرداد 97 با هوشیار زیباری عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد.

آقای هوشیار زیباری که سابقه  تصدی وزارتخانه‌های امور خارجه و اقتصاد و دارایی عراق در پرونده  دارد در این دیدار ضمن اشاره به وضعیت حساس عراق ،ضرورت  تعامل جریانات عراقی در تشکیل کابینه آتی عراق را یادآور شد.

زیباری که شناخت خوبی از جمهوری اسلامی ایران دارد ضمن بیان خاطراتی از زمان حضورش در ایران در دوران مبارزه با صدام ، کمک های گسترده جمهوری اسلامی  به مبارزین عراقی و آوارگان را ستود و ابراز امیدواری کرد تا همکاریهای فی مابین بویژه در امور اقتصادی توسعه یابد.

آقای مرتضی عبادی در این دیدار ضمن بیان دستآوردهای همایش اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق که با مشارکت مقام عالی وزارت صنعت و معدن و تجارت جمهوری‌اسلامی ایران و مقام عالی وزارت صنعت عراق  در اربیل برگزار شد ، آمادگی کشورمان را برای توسعه روابط اقتصادی با محوریت بخش خصوصی اعلام و ابراز امیدواری کرد تا با بهبود وضعیت مالی  اقلیم کردستان عراق ضمن تعیین تکلیف مطالبات شرکت ها، زمینه  توسعه همکاریها فراهم آید


١٦:٢٩ - 1397/03/19    /    شماره : ٥١٩٤٥٢    /    تعداد نمایش : ١١٨خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري