صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
مرتضی عبادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با سعدی احمد پیره عضو دفتر سیاسی و مسئول روابط اتحادیه میهنی کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل، روابط با اقلیم کردستان عراق را ارتباطی دوستانه و در حال گسترش دانست.
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > دیدار آقای مرتضی عبادی با آقای دکتر یوسف گوران وزیرعلوم و تحقیقات


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار آقای مرتضی عبادی با آقای دکتر یوسف گوران وزیرعلوم و تحقیقات

دیدار آقای مرتضی عبادی با آقای دکتر یوسف گوران وزیرعلوم و تحقیقات

مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل  در تاریخ۹خرداد ۹۷با حضور در وزارتخانه با دکتر یوسف گوران وزیر علوم و تحقیات اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روابط بین دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و کردستان عراق توسعه هرچه بیشتر روابط علمی و آموزشی را یادآوری و از حمایت وزیر علوم قدردانی کرد.

مرتضی عبادی همچنین با بیان موافقت قبلی وزیر در جهت تاسیس شعبه ای از دانشگاه علم و صنعت در اربیل  پیگیری برای تعیین تکلیف موضوع از نخست وزیر اقلیم را ضروری دانست.

دکتریوسف گوران در این دیدار ضمن قدردانی از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط بین دانشگاهی تمایل خود را برای فعال کردن کمیته های مشترک برای پیگیری تفاهم نامه ها و انتقال تجارب اعلام داشت.

وزیر علوم و تحقیقات اقلیم که دو سال قبل در صدر هیاتی به تهران سفر کرده است آشنایی خوبی نسبت به توانمندی دانشگاه های ایرانی داشته‌ و طرح همکاری های مشترک دانشگاه بویژه در حوزه کاربردی موافقت دارند.


١٥:٣٥ - 1397/03/12    /    شماره : ٥١٨٦٢٦    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري