صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دراربیل روزشنبه ۹۷/۱۰/۲۹ دراربیل با آقای دکترسامی رئیس دانشکده پلی تکنیک کرکوک دیدارنمود

آزمون بین المللی زبان فارسی موسوم به سامفا در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شد.
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > استاندار اربیل کردستان عراق به ایران سفر می کند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اربیل کردستان عراق به ایران سفر می کند

استاندار اربیل کردستان عراق به ایران سفر می کند

مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در رابطه با این سفر گفت :اشتراکات فرهنگی ، تاریخی ، اجتماعی ، علمی و آموزشی ، اقتصادی و وجود مرز طولانی با اربیل و سلیمانیه وهمچنین تعامل سازنده فی مابین موجب می شود طرفین با حساسیت بالا توسعه روابط را دنبال نمایند . از این رو نظر به اهمیت و تاثیر روابط استانداران مرزی در گسترش مناسبات و تاکید جناب نیچروان بارزانی نخست وزیر در سفرش به تهران، این سفر برنامه ریزی شد.

در این سفر مقامات بازرگانی و نمایندگان تعدادی از وزارتخانه های حکومت محلی از جمله گمرک ، دارایی ، کشاورزی آقای نوازادهادی را همراهی خواهند کرد.

مرتضی عبادی که شخصا استاندار اربیل را همراهی خواهد کرد درخصوص اهمیت روابط بین استانداران مرزی گفت: استانداران عالی ترین مقام حکومتی مناطق هستند که بطور طبیعی در ساماندهی و روانسازی روابط همه جانبه و مبادلات تجاری و بازرگانی تاثیر بسزایی دارند و ازسویی مرز رسمی تمرچین - حاجی عمران نزدیکترین مرز ارتباطی استان های مهم آذربایجان غربی و شرقی جمهوری اسلامی ایران به اربیل و حتی دهوک، نینوا، کرکوک از عراق است که روابط سازنده اربیل و ارومیه در تعمیق ارتباط با آنها نیز تاثیر بسزایی دارد.

وی در خصوص مدت زمان سفر هیئت گفت:استاندار و هیئت همراه طی هفته آتی و برای مدت سه روز به ایران سفر می کنند .

سرکنسول کشورمان در خصوص برنامه های سفر افزود: دیدار و تبادل نظر با همتایان و نشست مشترک با فعالان اقتصادی و بازدید از مراکز تولیدی بخشی از برنامه سفر سه روزه خواهد بود


٠٨:٥٢ - 1396/12/12    /    شماره : ٥٠٣٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٤خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري