صفحه اصلی
معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
آقای مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دراربیل روزشنبه ۹۷/۱۰/۲۹ دراربیل با آقای دکترسامی رئیس دانشکده پلی تکنیک کرکوک دیدارنمود

آزمون بین المللی زبان فارسی موسوم به سامفا در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شد.
گالری تصاویر
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
اخبار > بازدید سرکنسولگری ایران از پروژه سد برق آبی دهوک در اقلیم کردستان عراق


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید سرکنسولگری ایران از پروژه سد برق آبی دهوک در اقلیم کردستان عراق

بازدید سرکنسولگری ایران از پروژه سد برق آبی دهوک در اقلیم کردستان عراق

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل و هیئت همراه از پروژه در حال ساخت سد برق آبی درالوک در استان دهوک اقلیم کردستان عراق بازدید کردند.

در سفر مرتضی عبادی که با همراهی کارشناسان اقتصادی کنسولگری صورت گرفت در جلسه ای با مسئولین اجرایی این پروژه تبادل نظر شد.

عبادی در جلسه ای با مدیران شرکت ایرانی فراب، توانمندی فنی و مهندسی کشورمان را ستود و ضمن قدردانی از تلاش و پشتکار مهندسین و نیروی کار ایرانی فعال در این پروژه گفت: توانایی علمی، فکر پویا و تخصص و تعهد مهندسین و نیروی کار ایرانی، کشورمان را به قطب سدسازی منطقه تبدیل کرده است و به همین دلیل، خدمات فنی و مهندسی ایران از موضوعات مورد توجه کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه است.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ادامه ابراز امیدواری کرد با پیگیری کارشناسان اقتصادی و کنسولی نمایندگی و با جهد و کوشش مدیریت احداث پروژه و حمایت جدی کارفرما شاهد افزایش سرعت به ثمر نشستن آن باشیم.

مدیریت پروژه نیز در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص پروژه، میزان پیشرفت و مشکلات آن بیان کرد.

سد برق آبی درالوک در استان دهوک و در 230 کیلومتری اربیل واقع شده است که ساخت و تکمیل آن به دو شرکت ایرانی فراب و بلندپایه واگذار شده است. این سد در سرشاخه رودخانه ذاب بزرگ و به منظور تامین بخشی از برق مورد نیاز استان دهوک احداث می گردد.


٠٩:٠١ - 1396/12/05    /    شماره : ٥٠٢٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٣٩خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجوي پيشرفته | ساعات كار اداري